Programul meciurilor la Campionatul Mondial de Fotbal de anul ăsta

Campionatul Mondial de Fotbal din Rusia a inceput deja de cateva zile, primul meci debutand pe 14 iunie, când, după festivitatea de deschidere, țara gazdă batuse amar cu 5 la 0 Arabia Saudita, pe stadionul Lujniki din Moscova.

In cadrul acestui campionat, sunt in total 32 de echipe aflate intr-o competitie acerba la cea de-a 21 ediție a CM de fotbal, in total fiind 12 stadioane din 11 orașe in care se vor juca meciurile. Ganditi-va 64 de partid. Puteti gasi meciurile live la TVR.

Toate partidele se vor pe stadioanele Lujniki și Spartak din Moscova, Sankt Petersburg, Soci, Samara, Kazan, Rostov-pe-Don, Volgograd, Nijni Novgorod, Saransk, Ekaterinburg și Kaliningrad.

Campionatul Mondial 2018. Programul  meciurilor

Grupa A

14 iunie, ora 17:00 Rusia – Arabia Saudită (Moscova, Lujniki)

15 iunie, ora 14:00 Egipt – Uruguay (Ekaterinburg)

19 iunie, ora 20:00 Rusia – Egipt (Sankt Petersburg)

20 iunie, ora 17:00 Uruguay – Arabia Saudită (Rostov-pe-Don)

25 iunie, ora 16:00 Uruguay – Rusia (Samara)

25 iunie, ora 16:00 Arabia Saudită – Egipt (Volgograd)

Grupa B

15 iunie, ora 17:00 Maroc – Iran (Sankt Petersburg)

15 iunie, ora 20:00 Portugalia – Spania (Soci)

20 iunie, ora 14:00 Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki)

20 iunie, ora 20:00 Iran – Spania (Kazan)

25 iunie, ora 19:00 Spania – Maroc (Kalinigrad)

25 iunie, ora 19:00 Iran – Portugalia (Saransk)

Grupa C

16 iunie, ora 12:00 Franţa – Australia (Kazan)

16 iunie, ora 18:00 Peru – Danemarca (Saransk)

21 iunie, ora 14:00 Franţa – Peru (Ekaterinburg)

21 iunie, ora 17:00 Danemarca – Australia (Samara)

26 iunie, ora 16:00 Danemarca – Franţa (Moscova, Lujniki)

26 iunie, ora 16:00 Australia – Peru (Soci)

Grupa D

16 iunie, ora 15:00 Argentina – Islanda (Moscova, Spartak)

16 iunie, ora 21:00 Croaţia – Nigeria (Kalinigrad)

21 iunie, ora 20:00 Argentina – Croaţia (Novgorod)

22 iunie, ora 17:00 Nigeria – Islanda (Volgograd)

26 iunie, ora 20:00 Islanda – Croaţia (Rostov)

26 iunie, ora 20:00 Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg)

Grupa E

17 iunie, ora 14:00 Costa Rica – Serbia (Samara)

17 iunie, ora 20:00 Brazilia – Elveţia (Rostov)

22 iunie, ora 14:00 Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg)

22 iunie, ora 20:00 Serbia – Elveţia (Kalinigrad)

27 iunie, ora 20:00 Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak)

27 iunie, ora 20:00 Elveţia – Costa Rica (Novgorod)

Grupa F

17 iunie, ora 17:00 Germania – Mexic (Moscova, Lujniki)

18 iunie, ora 14:00 Suedia – Coreea de Sud (Novgorod)

23 iunie, ora 17:00 Germania – Suedia (Soci)

23 iunie, ora 20:00 Coreea de Sud – Mexic (Rostov)

27 iunie, ora 16:00 Mexic – Suedia (Ekaterinburg)

27 iunie, ora 16:00 Coreea de Sud – Germania (Kazan)

Grupa G

18 iunie, ora 17:00 Belgia – Panama (Soci)

18 iunie, ora 20:00 Tunisia – Anglia (Volgograd)

23 iunie, ora 14:00 Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak)

24 iunie, ora 14:00 Anglia – Panama (Novgorod)

28 iunie, ora 20:00 Anglia – Belgia (Kalinigrad)

28 iunie, ora 20:00 Panama – Tunisia (Saransk)

Grupa H

19 iunie, ora 14:00 Polonia – Senegal (Moscova, Spartak)

19 iunie, ora 17:00 Columbia – Japonia (Saransk)

24 iunie, ora 17:00 Japonia – Senegal (Ekaterinburg)

24 iunie, ora 20:00 Polonia – Columbia (Kazan)

28 iunie, ora 16:00 Senegal – Columbia (Volgograd)

28 iunie, ora 16:00 Japonia – Polonia (Samara)

Campionatului Mondial 2018, optimile de finală

Echipele de pe primele două locuiri din cele opt grupe se califică în faza următoare a competiției, optimile de finală.

30 iunie, ora 16:00 (meci 50) câștigătoare Grupa C – locul doi Grupa D (Kazan)

30 iunie, ora 20:00 (meci 49) câștigătoare Grupa A – locul doi Grupa B (Soci)

1 iulie, ora 16:00 (meci 51) câștigătoare Grupa B – locul doi Grupa A (Moscova, Lujniki)

1 iulie, ora 20:00 (meci 52) câștigătoare Grupa D – locul doi Grupa C (Nijni Novgorod)

2 iulie, ora 16:00 (meci 53) câștigător Grupa E – locul doi Grupa F (Samara)

2 iulie, ora 20:00 (meci 54) câștigătoare Grupa G – locul doi Grupa H (Rostov-pe-Don)

3 iulie, ora 16:00 (meci 55) câștigătoare Grupa F – locul doi Grupa E (Sankt Petersburg)

3 iulie, ora 20:00 (meci 56) câștigătoare Grupa H – locul doi Grupa G (Moscova, Spartak)

Campionatului Mondial 2018 – Sferturi de finală

Sferturile de finală ale competiției vor avea loc în două zile, 6 și 7 iulie.

6 iulie, ora 16:00 sfertul 1: câștigătoare meciul 49 – câștigătoare meciul 50 (Nijni Novgorod)

6 iulie, ora 20:00 sfertul 2: câștigătoare meciul 53 – câștigătoare meciul 54 (Kazan)

7 iulie, ora 16:00 sfertul 3: câștigătoare meciul 55 – câștigătoare meciul 56 (Samara)

7 iulie, ora 20:00 sfertul 4: câștigătoare meciul 51 – câștigătoare meciul 52 (Soci)

Campionatului Mondial 2018, semifinale și finale

10 iulie, ora 20:00 semifinala 1: câștigătoare sfert 1 – câștigătoare sfert 2 (Sankt Petersburg)

11 iulie, ora 20:00 semifinala 2: câștigătoare sfert 3 – câștigătoare sfert 4 (Lujniki, Moscova)

14 iulie, ora 16:00 finala mică (Sankt Petersburg)

15 iulie, ora 17:00 finala mare (Lujniki, Moscova)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *